Prešerno s Prešernom

• IMG_20240207_110533
  • IMG_20240207_105952

V sredo, 7. 2. 2024, smo se predstavniki razredov odpravili na proslavo ob slovenskem kulturnem prazniku v Glasbeno šolo Celje. Ko smo prišli v Celje, so nastopajoči odšli v glasbeno šolo in se pripravili na nastop, gledalci pa so se najprej odpravili na sprehod po Celju. Glavno besedo na proslavi so imeli učenci Glasbene šole Celje in dijaki Prve gimnazije Celje, povezovali pa so jo učenci naše šole, ki so se odlično odrezali. Program sta povezovali Neža Janc in Uma Jevšnik. Ustvarjalnosti slovenskih pesnikov so se v deklamacijah poklonili Anže Kosednar, Nikolina Arapović, Oskar Recko, Ana Košenina in Julija Ledinek, kako napisati ljubezensko pesem pa sta nas naučila Žan Černič in Žan Javornik.

Ana Košenina in Žana Vranc

Morda vam bo všeč tudi...